Надзорниците гласуваха промени в мениджмънта на БАКБ

Migration Image

На 14 декември Надзорният съвет на Българо-американска кредитна банка АД е взел решения за промени в състава на Управителния съвет на дружеството, съобщиха от кредитната институция.

Димитър Стоянов Вучев и Янита Георгиева Загорова-Петрова са освободени като членове на Управителния съвет и изпълнителени директори на БАКБ.

Заедно с това надзорниците са одобрили избора на Илиан Петров Георгиев за нов член на Управителния съвет на БАКБ (без упълномощаване да представлява банката).

Илиан Георгиев е директор на дирекция Кредитиране в БАКБ. Преди да се присъедини към управленския екип на трезора, експертът е бил началник на отдел Големи корпоративни клиенти и заместник-началник на Управление Корпоративно банкиране на Юробанк И Еф Джи България АД.

БАКБ ще заяви за вписване в Търговския регистър горепосочените промени в състава на Управителния съвет, съобщават от банката.

Надзорният съвет на БАКБ е решил да предложи на общото събрание на акционерите на БАКБ кандидатурата на Янита Георгиева Загорова-Петрова за ръководител на Специализирана служба за вътрешен контрол (одит) на БАКБ.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Ще помогнат ли необозначените полицейски автомобили, които МВР планира да купи, за по-добрия контрол на агресивните шофьори?

Подкаст