Общо 54 000 долара предостави американското правителство за ремонт на детска градина

Migration Image

Американското правителство предостави Безвъзмездно финансиране от 54 000 долара предостави правителството на САЩ за ремонта на детска градина Зорница в село Грозден в община Сунгурларе. Това съобщи посолството на САЩ у нас.

Капитан втори ранг Марк Имблум – началник на отдел за военно сътрудничество в посолството ще открие на 19 декември обновеното детско заведение. На церемонията ще присъстват и областният управител на Бургас Константин Гребенаров и кметът на СунгурлареГеорги Кенов.

Проектът е част от програмата за хуманитарна помощ на Министерството на отбраната на САЩ. С осигуреното финансиране е направен основен ремонт на покрива на детската градина и санитарните помещения. Подменена е цялата електрическа инсталация. Детската градина ще се посещава от 50 деца.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Очаквате ли цените на имотите да се повишат още след влизането ни в еврозоната?

Подкаст