Аню Ангелов: Пристъпваме към трансформиране на формированията от тактическото звено

Migration Image

През 2012 г. по плана за развитие на въоръжените сили се пристъпва към трансформиране на формированията от тактическото звено – бойни, поддържащи, осигуряващи подразделения, обяви на пресконференция днес (27 януари) министърът на отбраната Аню Ангелов. Според него през тази година ще има намаление от 30% от предвиденото в плана до 2014 г. на щатни длъжности в армията – общо около 2700 длъжности за военнослужещи и 400 – за цивилни служители.

На голяма част от военните в закриваните гарнизони – Мусачево и Враца, е дадена възможност да продължат да служат в други гарнизони, каза министърът.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Ще помогнат ли необозначените полицейски автомобили, които МВР планира да купи, за по-добрия контрол на агресивните шофьори?

Подкаст