В новия брой 7 на вестник БАНКЕРЪ четете:

Migration Image

Водният дракон удави статистиката

Чиновници и специалисти хукнаха през глава да описват рисковете, които крият водните съоръжения. Проверките им категорично доказаха, че освен близо седемстотинте потенциално опасни язовира единадесет от микроязовирите в страната са напът да причинят наводнения като това в село Бисер. БАНКЕРЪ успя да открие шокиращи справки, изготвени от областни управители още през октомври и ноември миналата година, в които ясно и категорично са посочени потенциално опасните съоръжения в различните региони на страната. Повече – в новия брой на БАНКЕРЪ

nbsp;

Еврофасонът на панелките ще почака

За последните 20 години нито едно правителство не успя да намери цялостно решение на проблема с гордостта на социализма – панелките. Усилията на собствениците им се изчерпаха с остъкляването на балконите, подмяната на дограма или външна изолация в кой какъвто цвят е решил, с което мазалото стана пълно. Междувременно Чехия, Полша и дори Албания успяха да сложат ред в столиците си, санирайки старите панелни блокове и удължавайки живота им с 40-50 години. Докъде ще стигне опита на правителството на ГЕРБ да реши този проблем – вижте на страниците на в. БАНКЕРЪ.

nbsp;

Битката за милионите на JESSICA започна

Пари има, действайте! Този призив от социалистическите времена ще се отправя все по-често към местните власти и бизнеса в Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Стара Загора и Плевен. За развитието и благоустрояването на градовете са предвидени над 110 млн. лв. по европейската инициатива JESSICA, но ако общинарите и предприемачите не се размърдат, ще останат с празни ръце. Кой град е най-подготвен и кой може да изтърве парите ще научите само от в. БАНКЕРЪ.

nbsp;

Вдигнаха летвата за завода за боклук

Стотиците милиони левове безвъзмездна европейска помощ, с които от няколко години разполага София, така и не спомогнаха за разрешаването на проблемите с отпадъците в града. Не че парите са малко, просто не се използват заради мудни и недоизпипани процедури, които една след друга се провалят. Каква ще е съдбата на последната поръчка за строителството на завода за боклук, четете в новия брой на в. БАНКЕРЪ.

nbsp;

Държавно безхаберие обрича трансплантациите

Въпросът за неадекватно функциониращата система за трансплантации бе заровен дълбоко в приоритетите на здравното ведомство допреди седмица, когато родители на починали деца внесоха жалби в прокуратурата срещу болница Лозенец. А всъщност фаталните случаи са донякъде са били предопределени заради липсата на статистика и регистър за успешните трансплантации и лекари, както и пропускливия режим за лицензиране на клиниките. Още по темата – в БАНКЕРЪ.

nbsp;

nbsp;

В СПЕЦИАЛНОТО ПРИЛОЖЕНИЕ НА В. БАНКЕРЪ ЗА ЗАКОННОСТ И ВЛАСТ ПАРАГРАФ 22 ЧЕТЕТЕ:

Ожалиха необяснимо богатите

Парламентарен кич и непукизъм за обществения интерес отличаваха обсъждането на новия окастрен законопроект за гражданска конфискация в четвъртък (16 февруари). Текстовете му бяха утвърдени на първо четене с гласовете на депутатите от ГЕРБ и на няколко независими. Коалиция за България и ДПС се мобилизираха за гранитно против, а червените застанаха зад предложения от хората на Доган паралелен законопроект. От Синята коалиция подкрепиха принципно проекта на ГЕРБ, но за гласуваха двама сини депутати, останалите – с въздържал се. Така проектът на Закон за отнемане на незаконно придобито имущество беше подкрепен от общо 121 депутати, срещу него гласуваха 70, а въздържалите се бяха десет. Общото впечатление е, че политиците скланят на такъв закон заради натиска на Брюксел, а не заради възстановяване на обществената справедливост, както е записано в мотивите.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Очаквате ли цените на имотите да се повишат още след влизането ни в еврозоната?

Подкаст