Близо 250 арестувани след протест срещу Оланд в Париж

Migration Image

Близо 250 души са били задържани, а 19 полицаи са ранени снощи при сблъсъците по време на протестите в Париж против президента Франсоа Оланд, съобщи полицията.

По нейни данни в протестите са участвали около 17 хиляди души, докато според организаторите те са били близо 120 хиляди, предаде Франс прес.

Участниците в протеста, организиран от близо 50 десни, крайнодесни и консервативни католически обществени организации и обявен като „Ден на гнева", поискаха оставката на президента социалист и на неговото правителство, отмяна на легализацията на еднополовите бракове и на закона, разширяващ правото на аборт, както и предприемане на по-ефективни мерки за борба с високата безработица.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Трябва ли столичният кмет Васил Терзиев да се съобрази с исканията на протестиращите от градския транспорт?

Подкаст