Нов удар по цигарената контрабанда на Кулата

Migration Image

Близо 65 000 къса контрабандни цигари бяха иззети от митнически и полицейски служители на ГКПП-Кулата, съобщи МВР. Акцизната стока е открита при влизането в страната на два автомобила. Екип по противодействие на контрабандата, нарушенията и престъпленията, свързани с ДДС и вътрешно-общностното придобиване на стоки в зоната за отговорност на ГПУ Петрич, селектират два леки автомобила с румънска регистрация – “Ситроен С4”, управляван от 41-годишен румънски гражданин, и лек автомобил “Ауди А6”, с водач 24-годишен румънски гражданин, който направил безуспешен опит да избегне проверката.

При сканирането на возилата митническите служители видяли специално пригодени тайници на различни места в двата автомобила. Цигарите са от марките “Pride” и “Palatine”, а общото им количество е 65 000 къса.
Двамата водачи са задържани и настанени в помещение за временно настаняване на задържани лица – ГПУ Петрич. Уведомена е районната прокуратура, случаят е поет от разследващ митнически инспектор при Митница Югозападна.

Срещу мъжете са образувани досъдебни производства за престъпление по чл.234, ал.1 от НК.  
Цигарите и колите са иззети и оставени на съхранение на Митнически терминал – Кулата.

Работа по случая продължава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Очаквате ли цените на имотите да се повишат още след влизането ни в еврозоната?

Подкаст