ТБ „Санкт-Петербург“ купи трезора „Европейский“

Migration Image

Частната руска кредитна институция „Санкт-Петербург“, влизаща в числото на първите 30 трезора в Русия по размера на своите активи, е приключила сделката за окончателното придобиване на 100% от акциите на малката калининградска търговска банка „Европейский“. По-рано този месец сделката е била одобрена от наблюдателния съвет на банка „Санкт-Петербург“ и от Централната банка на Русия, съобщава официален прес-релийз, издаден от придобиващата институция.

Окончателно договорът за поглъщане е бил парафиран още на 23 януари 2014 г., а от днес търговска банка „Европейский“ вече работи на пазара за финансови услуги как изцяло дъщерна институция на банка „Санкт-Петербург“.

В официалния прес-релийз на „Санкт-Петербург“ се посочва, че тази сделка ще позволи още по-активно „да се развива в Калининград и в региона кредитирането на малкия и на средния бизнес, а също така да се постигне пазарен дял от 10%“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Ще гласувате ли, ако бъде свикан референдум за еврото?

Подкаст