ЗАД „Булстрад Виена Иншурънс груп“ и Асоциацията на земеделските производители в България (АЗПБ) подписаха Меморандум за съвместно сътрудничество на 23 юли в София. Двете страни ще работят заедно за изграждането на застрахователна култура сред българските фермери.
„Смисълът на партньорството с асоциацията е да бъдем полезни на всички нейни членове“, заяви председателят на управителния съвет и изпълнителен директор на „БУЛСТРАД Виена Иншурънс груп“ Румен Янчев. „За нас е особено важно от гледна точка на това, че ще се опитаме да създадем по-добра комуникационна среда, да намерим начин това, с което ние бихме могли да бъдем полезни, да стигне по-бързо до членовете на асоциацията“, коментира още Янчев.
Застрахователната компания се ангажира да предоставя консултантска и методическа помощ на членовете на АЗПБ.
Тя ще им съдейства в избора на подходящия застрахователен продукт. „Дружеството е част от голяма международна застрахователна група – „Виена Иншурънс Груп“, която има присъствие в близо 25 държави в Централна и Източна Европа – с един обем от премийни приходи в размер на около 10 млрд. евро. Хубавото във всичко това е положителният опит, който може да бъде ползван. В този смисъл се надявам, че и с това бихме могли да бъдем полезни“, допълни още Румен Янчев.
Изпълнителният директор на компанията представи актуални данни за състоянието на сектора след наводненията и градушките през последните два месеца. „Ситуацията в момента показва, че по отношение на земеделските култури тази година за 45 дни се натрупаха толкова събития, че по предварителни оценки ще платим близо 1.8 млн. лв. обезщетения в различни райони на страната. Мисля, че гледаме с цялата необходима сериозност на това, което се случва, и в крайна сметка се борим в наше лице земеделските производители да имат надежден партньор“, подчерта Янчев.













