Дублаж

Migration Image

Всичко Мара втасала, само се не сресала – така би могло да се коментира поредната инициатива на МВР за борба с тероризма. Тази седмица главният секретар на ведомството обяви, че в Главна дирекция „Криминална полиция“ е създаден нов отдел, който ще следи рисковете и заплахите от тероризъм в транспортните връзки.

На полицията, изглежда, й е станало широко около врата, след като се заема вече и с терористите. Макар че не сме чули, навярно борбата с битовата престъпност е приключила с победа на здравите сили, които могат да се пренасочат в други области. Защо останалите без работа криминалисти да не подхванат гадните терористи?

Някой ще каже, че досега с това по закон се занимаваше ДАНС. Така е, агенцията също се бори с тероризма и финансирането му. Но в името на вътрешната и международна сигурност колкото повече борци, толкова по-добре. Още повече с появата на новия отдел ще се спази и добрата нашенска традиция да се дублират дейности на МВР и ДАНС. Светъл пример е деликатната област на подслушването. Имаме си Държавна агенция „Технически операции“ и дирекция „Технически операции“ в ДАНС. Обяснението за дублажа им беше, че едната ще може да контролира другата и обратно. В бъдеще по същия начин ще си мешат капите антитерористите в ДАНС и тези в МВР.

Последните събития обаче подлагат на съмнение необходимостта от подобен отдел в „Криминална полиция“. Станалите напоследък жп катастрофи доказват, че терористи там не виреят. Машинистите са достатъчни. А както се очертава, възможен е и фалит на железниците, който ще реши окончателно всичко.

Засега свободна ниша за антитерористите от „Криминална полиция“ виждам единствено в автобусния превоз. Ако им връчат и кондукторски чанти, могат да свършат отлична работа…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст