Радан Кънев към ДПС: Истината няма етнически характер

Парламент Радан Кънев Реформаторски блок

"Истината няма етнически характер, а има дълбок социално-политически характер". Това заяви в парламента лидерът на ДСБ и съпредседател на Реформаторския блок Радан Кънев в отговор на призива на ДПС здравният министър Петър Москов да подаде оставка заради разпореждането му линейките да не ходят в ромските махали. Според него в гетата има проблем, освен политическото влияние в гетата, но и с конфликта между лекарите от спешната помощ и много български граждани, които са неосигурени, значителна част от тях са от ромски произход.

"Тези части от населението в България очакват от спешната помощ да заместни пълното медицинско обслужване и има една голяма общност на български лекари от спешната помощ да живеят на границата на мизерията и често пъти са по-нервни и невъзпитани и това е стар конфликт, който ескалира години наред", даде пример Кънев.

Той отправи критики към ДПС, че техни представители "правят милиони и милиарди на техен гръб и ги принуждават за живеят като скотове и Слава Богу, не успяват за всички". "Страшно много хора се спасяват от тази зависимост. Можем само да им свалим шапка, защото го правят сами. Не благодарение, а въпреки програмите за интеграция, от които крадете милионите", добави лидерът на ДСБ.

"Казахте, че е нелепо да се преговоря с местни ромски лидери. Колко нелепо е да се преговаря преди избори с местни ромски лидери. Тогава нелепо ли е? Или разнасянето на пачки с пари не са преговори, а чисто плащане, преговорите са преди това", заяви Кънев, като уточни, че във Варна, където той беше водач на листа, виждал представители на ДПС. "Може би някой друг ги води вместо вас тези преговори", обърна се той към Местан и добави, че да се преговоря с местни ромски лидери е нелепо и в Хасково, и във Варна. Коментарът на Кънев идва в отговор на изказването на Местан, че Реформаторите са увеличили избирателите си в Хасково.

"Когато гласовете скачат от нула да две хиляди, това съвсем не е хасковски феномен. Съвсем не е феномен на 2014 г., а на целия български преход, откакто за първи път хванахте властта в ръцете си през 2001 г. Тогава започна", посочи лидерът на ДСБ. Според него това е един от двата проблема, които се крият зад изказването на проблема с медиците на спешната помощ, които най-често биват бити в ромски махали.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Ще помогнат ли необозначените полицейски автомобили, които МВР планира да купи, за по-добрия контрол на агресивните шофьори?

Подкаст