Русия потвърди участие в преговорите за Украйна в Берлин

Кремъл

Русия потвърди участието си в берлинската среща в „нормандски формат". Срещата за Украйна трябва да се състои на 5 януари на ниво политически директори. Това съобщи ТАСС, позовавайки се на свой източник.

Русия ще бъде представяна от директора на Втория департамент за страните от Общността на независимите държави към външното министерство Виктор Сорокин, поясни източникът.

На 2 януари се проведе телефонен разговор между външните министри на Русия, Германия, Украйна и Франция. Те заявиха, че е възможна среща в „нормандски формат" на ниво политически директори. Също обявиха, че лично могат да проведат среща за Украйна.

По-рано президентът на Украйна Петро Порошенко заяви, че срещата в „нормандски формат" ще се проведе на 15 януари в Астана.

Междувременно представители на Киев и самопровъзгласилата се Донецка народна република (ДНР) днес започнаха преговори за размяна на затворници, обяви омбудсманът на ДНР Дария Морозова. По думите й все още не е уточнена дата за размяна.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Ще помогнат ли необозначените полицейски автомобили, които МВР планира да купи, за по-добрия контрол на агресивните шофьори?

Подкаст