Съдия Божана Манасиева одобри сключеното споразумение на Районна прокуратура – Петрич със защитата на обвиняемия рецидивист от Петрич А. Сандов, познат с двата си прякора –Кърлежа и Понеделника. В съдебна зала на Районен съд -Петрич, той се призна за виновен и изказа съжаление за стореното от него. Всъщност Понеделника или Кърлежа влезе в зала като обвиняем по две повдигнати му от РП обвинения, сочи Струма.
Едното е за кражба на хранителни стоки от магазин в ромската махала, който е собственост на брата на наместника Николай Айдаров. Другото му провинение е по чл. 346, за противозаконно отнемане на МПС, което се оказва, че е пак собственост на брата на циганския кмет Айдаров.
В момента рецидивистът е с мярка за неотклонение "задържане под стража" в предварителния арест в Сандански. С постановената му присъда от 11 месеца лишаване от свобода ефективно, която се прочете преди минути в съдебна зала, той отива директно в затвора в Бобов дол.