Правителството одобри допълнителни разходи по бюджетите на министерствата на икономиката, на енергетиката и на туризма за 2015 година на обща стойност 12.7 млн. лв., съобщи правителствената пресслужба.
Трите ведомства, които при предишното управление бяха под една "шапка", се оказаха с намалено финансиране, защото законът за бюджета за 2015 година беше приет преди да бъдат разработени устройствените им правилници.
Одобрените разходи по бюджета на Министерството на икономиката са в размер на 7 486 000 лв., в т. ч. за персонал – 3 409 000 лева. Министерството на енергетиката получава 3 455 000 лева, в т. ч. за персонал – 1 358 000 лева. На Министерството на туризма се отпускат 1 679 000 лева, в т. ч. за персонал – 660 000 лева.
Средствата са необходими за обезпечаване на дейностите, отчитани по програма "Администрация" от програмния бюджет на всяко министерство и за изплащане на възнагражденията на заетите в тази програма служители, осигурителните плащания върху възнагражденията, на обезщетения по Закона за държавния служител и Кодекса на труда, както и за други възнаграждения и плащания, предвидени по показател "Персонал".