Топ моделът Жизел Бюндхен се сбогува с модния подиум по време на последното си дефиле в Сао Пауло, съобщава агенция Франс прес. Именно на този подиум 34-годишната красавица започна кариерата си пред 20 години. Най-скъпо платеният топ модел откри и приключи ревюто на марката Colcci в рамките на третия ден на Седмицата на модата в южният бразилски град.
"Благодарна съм, че на 14-годишна възраст имах възможността да дебютирам в тази професия. Сега, 20 години по-късно, за мен е чест да осъществя своето последно дефиле и да продължа своята дейност в други сфери на този бизнес", написа Бюндхен на страницата си във Фейсбук.
В последната си поява на подиума, Бюнхен дефилира пред препълнена зала. На първия ред пък я наблюдаваха както родителите й, така и нейните сестри и съпруг – звездата на американския футбол Том Брейди. От него красавицата има две деца – Вивиан и Бенджамин.
След дефилето Група манекенки се появи с дънки и фланелки, на които бе изобразен ликът на Жизел Бюндхен. Тя се присъедини към тях, приветства публиката и позира за фотографите. Бюнхен напусна разплакана сцената плод аплодисментите на изправената на крака зала.