Катар иска да инвестира във финансовата ни система

Финансовият министър Владислав Горанов обсъди с катарския си колега Али Шериф ал Емади възможностите за инвестиции в българската икономика

Катар има готовност да инвестира във финансови инструменти, емитирани от Българската банка за развитие (ББР) и Фонда за гарантиране на влоговете в банките и то при много добри условия за България. По този начин ще може да се подпомогне финансирането на Националната програма за енергийно саниране на многофамилни жилищни сгради. Това стана ясно по време на работната среща между българския министър на финансите Владислав Горанов и катарския му колега Али Шериф ал Емади, съобщават от Министерство на финансите.

Българската делегация е водена от премиера Бойко Борисов и участие в нея взимат още седем министри.

Вчера от катарска страна беше заявен интерес към сътрудничество с България в областта на транспорта, земеделието и енергетиката.

Конкретните параметри за партньорството в отделните сектори ще бъдат обсъдени на днешните двустранни срещи между ресорните министри.

Газовите компании на двете страни – "Катаргаз" и "Булгаргаз", вече подписаха писмо за намерение за съвместни действия. Преди дни българското правителство одобри проект на Меморандум за разбирателство между енергийните министерства на Катар и България. В документа се предвиждат партньорство за пренос на втечнен газ и поощряване на участието на компании от двете държави в реализирането на енергийни проекти.

 

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Очаквате ли цените на имотите да се повишат още след влизането ни в еврозоната?

Подкаст