ВХОД / РЕГИСТРАЦИЯ

“Газпром” преговаря с България за загубите по “Южен поток”

Александър-Новак- среща-Брюксел-газ-март2015

„Газпром” продължава преговорите с участниците в проекта „Южен поток”, сред които е и България, по въпроса за понесените инвестиционни загуби. Това заяви пред депутатите в руската Дума министърът на енергетиката на страната Александър Новак.

Става дума за изразходваните средства в рамката на подготовката за строителството на морския участък на газопровода. Както вече на няколко пъти бе казано от различни представители на българското правителство, до момента няма официално съобщение на „Газпром” за спирането на проекта.

От думите на Новак става ясно, че всъщност вече текат преговори за разпределяне на загубите между съсобствениците на смесените дружества, които трябваше да изграждат газопровода.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Смятате ли, че на протеста срещу БФС част от униформените са превишили правомощията си?

Подкаст