АБВ подкрепи БСП, ще атакуват договора за дилърство в Конституционния съд

янаки стоилов

Всичките 39 депутати от БСП, осем от АБВ и независимият народен представител Велизар Енчев събраха 48 подписа – необходимият минимален брой за внасянето на жалба и за сезирането на Конституционния съд.  Целта е атакуването на договора за дилърство между България и четирите чуждестранни банки за емитирането на облигации на стойност 8 млрд. евро. 

"Подписите са събрани от страна на БСП, заедно с АБВ и независим народен представител. Те са са необходимия брой, за да се сезира Конституционният съд. Следващата седмица жалбата ще бъде внесена", каза депутатът от левицата Янаки Стоилов. Основните мотиви на социалистите са, че никой не е дал мандат на правителството за такъв размер емитиране на облигации и че стойността им трябва да бъде по-малка. 

Лъчезар Никифоров от АБВ коментира, че той също се е подписал, но смята, че искането ще бъде отхвърлено от Конституционния съд като недопустимо. 

Никифоров обясни, че само осем души от тяхната група подкрепила подписката, тъй като една част от депутатите били в командировка. Освен това са се подписали точно толкова  хора, колкото било нужно, за да се достигне минималното изискване. 

Двете формации не коментираха кога лидерите им Михаил Миков и Георги Първанов ще се срещнат.

Председателят на парламентарната група на ГЕРБ Цветан Цветанов научи от журналисти за събраните подписи и отказа коментар по темата. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Очаквате ли цените на имотите да се повишат още след влизането ни в еврозоната?

Подкаст