Гръцкият министър-председател Алексис Ципрас заяви, че споразумението с международните кредитори ще сложи край на икономическата несигурност в страната. Това бе първото изявление на премиера след постигнатите договорености с международните кредитори вчера по новата спасителна програма за Атина в размер около 85 млрд. евро.
При посещение в министерството на инфраструктурата в Атина Ципрас подчерта, че въпреки препятствията, които някои се опитват да поставят на пътя на кабинета, той е оптимист, че ще бъде постигнато споразумение, което ще доведе до отпускането на следващата спасителна програма за страната.
Ципрас заяви още, че неговото правителство ще поведе битка срещу укриването на данъци и корупцията, които са довели до кризата в страната.














