Комисията за защита на конкуренцията /КЗК/ е събрала вече информация по искането на премиера за проверка дали има картел при цените на горивата. Това каза пред БНР говорителят на КЗК – Марио Гаврилов, но отказа да коментира, преди да е приключила окончателно работата по този секторен анализ.
"Когато приключим, можем да направим извод дали има съмнения за картел на пазара на горивата или няма такива съмнения. Едва след това да стартира производство по установяване на картел в този пазар", уточни Гаврилов.
Той не се ангажира с краен срок за приключване на този анализ. "В Германия – една доста уредена държава, един подобен анализ на пазара на горива отне около две години", заяви той.
До петък обаче, КЗК ще изпрати на премиера и на правителството междинна информация. "На този етап все още не можем да дадем конкретен,ясен и окончателен отговор на въпроса, който беше поставен, подчерта Марио Гаврилов.












