Преведоха на Гърция 7.5 млрд. евро

гърция транш

Преводът на поредния транш от 7.5 млрд. евро за Гърция е приключил. Това потвърди ръководителят на Европейския стабилизационен механизъм (ЕСМ) Клаус Реглинг, който е в Атина и днес се срещна последователно с управителя на гръцката централна банка Янис Стурнарас и с финансовия министър на страната Евклидис Цакалотос, съобщава гръцкото издание "Нафтемборики".

Реглинг поясни, че това е втори транш в рамките на третата международна програма за макрофинансова помощ на Гърция с обем до 86 млрд. евро и че лихвите по заемите от ЕСМ са под един процент, а погасителният срок на облигациите възлиза на 32 години.

Искаме да помогнем на гръцката икономика, увери Реглинг, като наред с това изрази и загриженост относно изпълнението на заложените бюджетни показатели и по-специално при постигането на бюджетния излишък, който съгласно договореностите с кредиторите през 2018 г. трябва да е в размер на 3.5 на сто от БВП.

Клаус Реглинг се ангажира, че ръководеният от него спасителен фонд ще продължи да подкрепя Гърция и да предоставя заеми на страната при много благоприятни условия.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Как се промени качеството ви на живот от началото на 2026 година?

Подкаст