В Кремъл прогнозират месец на интензивни контакти с Турция след решението за възобновяване на икономическите отношения между Москва и Анкара, съобщи пред журналисти говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, цитиран от ТАСС.
В съответствие с указа, който подписа вчера президентът, на правителството е възложено да започне контакти с турските си колеги с цел обсъждане на процеса на постепенна отмяна на ограничителните мерки, въведени с предишния указ на президента. Ето защо сега ще има месец, а и повече, на доста интензивни контакти, каза говорителят.
Министърът на икономическото развитие на Русия Алексей Улюкаев потвърди, че среща между президентите на Русия и Турция Владимир Путин и Реджеп Тайип Ердоган може да се състои преди срещата на Г-20 в Пекин през септември.
Междувременно в Сочи започна срещата между руския външен министър Сергей Лавров и турския му колега Мевлют Чавушоглу.
"Надяваме се този контакт да зададе правилния тон за нормализиране на отношенията ни", заяви Лавров.
"Сега трябва да нормализираме отношенията, за да достигнат до съответното равнище", каза на свой ред Чавушоглу. Преди срещата той поздрави руските журналисти на руски език.