Братя хулигани и побойници се разминаха с условни присъди

Съд Пловдив

С условни присъди и „обществено порицание“ се разминаха двамата хулигани, които преди два дни пребиха шофьор пред очите на бременната му съпруга, след спречкване заради отнето предимство на пътя. До лекото наказание – шест месеца условно с тригодишен изпитателен срок се стигна, след като Андрей и Стефан Кривошиеви се признаха за виновни и сключиха споразумение  с прокуратурата.

На 17 август т. г. пострадалият Али Байрамов заедно с бременната си жена се движел с колата си по пловдивските улици, подминавайки  спряната и с включени аварийни светлини встрани „Шкода Фелиция”. В последния момент обаче шкодата рязко потеглила и засякла пътя на Байрамов.

За да избегне удара, той набил спирачки и продължително натиснал клаксона. Това  вбесило пътуващите в другата кола двама братя, които изскочили от нея и Стефан Кривошиев разбил с крак страничния прозорец на шофьора.  След него брат му Андрей издърпал изумения човек от волана и двамата го пребили с юмруци и ритници пред очите на жена му, която изпаднала в тежък шок.

Станалото обаче моментални предизвикало голямо задръстване, в което случайно попаднал и пътуващ със служебната си кола полицай. Той веднага извикал подкрепление и задържал братята. Така, два дни по-късно, те получиха своите занижени присъди, които са окончателни и не подлежат на обжалване, заради сключеното от тях споразумение.

Същото се случи и с други двама хулигани, които в неделя вечерта биха шофьор край баня Старинна в центъра на Пловдив. Те също получиха по шест месеца условно, след като се споразумяха с прокуратурата. Христо Цанов и Николай Пацев пребиха с бухалка младеж на оживеното кръстовище, който засякъл с колата си техния мерцедес при ляв завой.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Смятате ли, че първата задача на новото Народно събрание трябва да е изборът на нов ВСС, който да излъчи нов главен прокурор?

Подкаст