Нарастващото потребление на смартфони сред населението и използването им за пряк достъп до интернет порталите, ще определи бъдещето на мобилните оператори като нови медии. Под тази гледна точка се обединиха мненията на специалисти в сектора Технологии, медии и телекомуникации на конференция днес в столицата.
Прогнозите са рязко да нарасне употребата на умни телефони през следващите три години. Експертите предвиждат, че в следващите 5-6 години пък ще наблюдаме и рязък скок на вече започналата тенденция в използването на мобилни приложения катоnbsp; What’s up и Skype. Друг показател за интегриранено на медиите в телекомуникациите е все по-честото посещаване на спортни портали през умните телефони. Според експертите трафикът на влизания става все по-често именно през мобилни устройства. Затова специалистите определят сферата на спорта като една от меките за развитие.
Не на последно място сред предизвикателствата сектора е и изкупуването на кабелните от мобилните оператори. Телекомуникационните фирми ще са изправени пред нелеката задача да запазят и дори увеличат абонатите си, като поддържат ниски такси, и в същото време инвестират в инфраструктура, за да подобрят качеството на услугата.













