Делото срещу бившия кмет на Стрелча Иван Евстатиев е на финалната си права. Районният съд в Пловдив започна изслушването на заключителните пледоарии на защита на подсъдимия, държавното обвинение и адвоката на 16-годишното момиче, което обвинява Евстатиев в изнасилване.„Мен като баща би ме удовлетворила каквато и да е присъда само и само насилникът на дъщеря ми да е в затвора”, заяви бащата Георги Белухов. Той допълни, че семейството е предявило и граждански иск от 10 000 лева към Евстатиев.
Адвокатът на бившия кмет съобщи, че ще поиска от съда той да бъде признат за невиновен, тъй като по делото няма доказателства, които категорично да сочат, че е извършил престъпление. Държавното обвинение също посочи, че ще поиска средна присъда, която предвижда законът.
Ако Иван Евстатиев бъде признат за виновен, по закон може да получи от 3 до 10 години лишаване от свобода. По време на делото бяха разпитани около 20 свидетели и 10 вещи лица. От 1 година и 4 месеца Евстатиев се намира в следствения арест.
Съдебният процес се гледа при закрити врата.