Путин прие Меркел в Сочи

путин меркел

Руският президент Владимир Путин прие днес германския канцлер Ангела Меркел на среща в южния черноморски курорт Сочи, предадоха световните агенции.

Путин изрази надежда двамата да обсъдят неуредените конфликти в Източна Украйна и Сирия. "Трябва да използваме тази възможност да говорим за нашите отношения и за по-проблематични въпроси като Украйна и Сирия и може би други региони", каза руският президент в началото на срещата в неговата резиденция в Сочи.  

По-рано днес Меркел пристигна в Сочи за среща с Путин.

Очаква се основни теми на разговорите им да бъдат конфликтите в Източна Украйна и Сирия. Путин и Меркел ще обсъдят още предстоящата през юли среща на върха на Г-20 в Хамбург, Германия.

Това е второто посещение на германския канцлер в Русия, откакто тази страна анексира украинския Кримски полуостров през 2014 г., и първото от две години, посочват агенциите. Този и други въпроси предизвикаха напрежение в двустранните отношения между Берлин и Москва.

Германия подкрепя санкциите срещу Русия заради Украйна. Това е основен източник на напрежение в двустранните отношения, но Путин изглежда желае да ги подобри, отбелязва Асошиейтед прес.
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Очаквате ли цените на имотите да се повишат още след влизането ни в еврозоната?

Подкаст