БСП е за смесена избирателна система

Парламент Преговори БСП ГЕРБ Корнелия Нинова

БСП е за смесена избирателна система. Това обяви в парламента лидерът на БСП Корнелия Нинова, коментирайки внесените от ГЕРБ промени в Избирателния кодекс за въвеждане на мажоритарна система на избори. 

"Винаги сме искали смесена система при провеждане на избори, а не изцяло мажоритарна и когато законoпроектът на ГЕРБ влезе за обсъждане, ние ще внесем своите предложения", каза още Нинова.  Тя добави, че БСП е също, както и ГЕРБ за намаляване на субсидията на партиите, но все още не обсъждано с колко. И по отношение на това предложение БСП ще внесе своите предложения. 

По-рано ГЕРБ внесе законопеоркт за въвеждане на изцяло смесена мажоритарна система в 240 избирателни района и 1 лев субсидия на партиите.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Ще ви мотивират ли новите играчи на политическата сцена да отидете до урните за гласуване на 19 април?

Подкаст