Радев свиква КСНС за първи път

румен радев

Президентът Румен Радев свиква заседание на Консултативния съвет за национална сигурност за първи път.  Темата на срещата е "Рискове и заплахи за националната сигурност на Република България и необходими мерки за нейното укрепване". 

От президентството не дават повече подробности за целта на заседанието. Също така не се знае кои ще бъдат лекторите и кои точно аспекти от националната сигурност ще се разискват. 

В последните дни имаше разнобой между премиера и президента, както и различни представители на правителството по теми, свързани с националната сигурност.  

Последният КСНС беше при президента Росен Плевнелиев през ноември 2016 година. Тогава темата беше политическа обстановка в страната и набелязването на мерки за излизане от политическата криза след президентските избори и подадената оставка на правителството.

Новоизбраният тогава президент Радев беше поканен, но не присъства на заседанието.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Очаквате ли цените на имотите да се повишат още след влизането ни в еврозоната?

Подкаст