МВФ дава 1.6 млрд. евро заем на Гърция

мвф гърция

Съветът на директорите на Международния валутен фонд постигна принципно споразумение Гърция да използва кредит от 1.6 млрд.евро. Според директора на фонда Кристин Лагард гръцкото правителство е постигнало значителен напредък при политическите реформи и намаляването на дълга, след като през юни Еврогрупата постигна предварителна договорка да отпусне на Гърция поредния спасителен транш от 8.5 млрд. евро.

Еврокомисарят по икономическите и финансови въпроси Пиер Московиси заяви, че решението на МВФ да одобри едногодишния заем за Гърция е много положителен сигнал за пазарите. "Решението, взето от МВФ, е много добра новина. Това още един положителен знак за връщането на доверието на международните партньори на Гърция", обясни той.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че първата задача на новото Народно събрание трябва да е изборът на нов ВСС, който да излъчи нов главен прокурор?

Подкаст