В новия брой №3 на в. „БАНКЕРЪ“ четете:

анонс

Без дебати за вторичния грабеж на КТБ

Поредната властова димка около фалита на Корпоративна търговска банка (КТБ) ще опуши войната за активите й по волята на управляващи и опозиция. С гласовете на ГЕРБ и ДПС Народното събрание прие на първо четене промените в Закона за банковата несъстоятелност, предложени от депутатите Делян Пеевски, Йордан Цонев и Хамид Хамид. Останалите  парламентарни сили реално подкрепиха  законопроекта, тъй като повечето им депутати гласуваха с  "въздържал се" и останаха безмълвни пред аргументите на Цонев. Каква недомислица сътвори законодателят, ще разберете от новия брой на в. „БАНКЕРЪ“.

Мор по кредитните посредници

Никой не знае колко са кредитните посредници у нас – въпреки опитите да бъдат вкарани в регистър. Нещо повече –  броят на официално вписаните кредитни посредници при БНБ падна от 33 в края на декември миналата година на 25 в средата на януари тази година. Мор ли е полазил кредитните посредници ли, що ли? Според наблюдатели, от „сянката“ – на светло, в регистъра, излиза едва един на десет реално действащи посредници. Но да намалява броят на тези – официално регистрираните, досега не се е случвало. Защо – отговорът на този въпрос ще намерите на страниците на новия брой на в. „БАНКЕРЪ“.

Витоша  в екоспазъм

Още неутихнал скандалът със ски зоната на Банско между  управляващите и Зелените и се завихря нов – малко  еко,  малко опозиционно-политически, полукомерсиален.

Този път на прицел е  Витоша. Кога и как ще се реши достъпът до планината и защо собственикът на лифтовете не отговаря за нищо, ще разберете от новия брой на в. „БАНКЕРЪ“.

Въглищните централи – Без тях не можем, а Европа не ги иска

Българските топлоелектрически централи са застрашени от спиране още през следващото десетилетие. Причината за това е политиката на Европейския съюз за използването на чисти енергийни източници. А точно ТЕЦ-овете много трудно се вписват в тази нова политика заради голямото количество вредни емисии, които бълват в атмосферата. Да не забравяме, че стремежът на европейските лидери е Старият континент да е водещ в борбата с климатичните промени в света. И той бе разписан чрез Парижкото споразумение. Всичко по темата в новия брой на в. „БАНКЕРЪ“.

Скалъпват концесиите  за плажните ивици

След месец Министерството на туризма ще раздаде на концесия поредната порция от плажни ивици. Странно защо обаче в заповедите за провеждане на трите обявени конкурса не са посочени нито сроковете, за които ще бъдат подписани договорите с бъдещите им стопани, нито е обявена началната тръжна цена, от която би трябвало да тръгне наддаването. Датите  за  конкурсите  са за деня, след като изтече  срокът,  в който кандидатите трябва да внесат своите заявления за участие. Също така не става ясно  как чиновниците в  министерството са избрали тези плажове, които трябва да бъдат отдадени на концесия за неопределен срок,  според заповедта на министър Николина Ангелкова. Всичко по темата в новия брой на в. „БАНКЕРЪ“.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Очаквате ли цените на имотите да се повишат още след влизането ни в еврозоната?

Подкаст