Петя Димитрова и Цветан Алексиев – лауреати на фондация „Буров“

Награди Буров

Традиция е всяка година фондация "Буров" да отличава най-добрите мениджъри в областта на финансите и на нефинансовия бизнес със своите специални награди. По този начин фондацията, носеща името на именитият български банкер, индустриалец и финансист, дава своето признание на хората, постигнали забележителни постижения в областта на българската икономика през годината. Призовете за финансов и за индустриален мениджър се присъждат след анкета сред настоятелите на фондацията, в която влизат лицата, ръководещи най-големите компании в страната. Те са дават на хора, управляващи дружества, които през три поредни години са показали високи обеми на продажбите, големи печалби и са платили забележителни по размер данъци. Освен тези критерии се вземат предвид и приносът на управляваните от кандидатите компании за развитието на човешкия капитал, както и авторитетът и влиянието им в бизнес средите и в обществото.

На тържеството по случай наградите на фондация "Буров", което се проведе на 24 януари 2018-а в зала "Триадица" на "Гранд хотел София", както обикновено, присъстваха много представители на българския политически, финансов и бизнес елит на държавата. На проведената церемония наградата за финансов мениджмънт за 2017-а бе присъдена на главния изпълнителен директор на Пощенска банка Петя Димитрова. Тя бе връчена от носителя на наградата за предишната година – изпълнителния директор на "Банка ДСК" Доротея Николова. "Петя Димитрова е мениджър с безспорен авторитет както в професионалните среди, така и в обществото.Тя ръководи една успешна, уважавана и модерна  банка", заяви Николова.

 Петя Димитрова не присъстваше на тържеството поради отдавна планиран ангажимент  в чужбина. От нейно име наградата прие  изпълнителният директор на Пощенска банка Димитър Шумаров. "Приемаме тази награда като оценка за качествата на Петя Димитрова, но и като оценка за екипа, с който тя работи", каза Шумаров.

Призът на фондация "Буров" за индустриален мениджмънт за 2017-а получи главният изпълнителен директор на "Сирма Груп" Цветан Алексиев. Наградата му бе връчена от  председателя на Асоциацията на индустриалния капитал в България Васил Велев. Той подчерта, че  отличието се дава на мениджър, който управлява една високотехнологична компания, представена и на борсата, от сектор, който е може би най-бързо развиващият се в България.  "Призът,  с който съм удостоен, е едно признание за ИТ-сектора, в който "Сирма Груп" работи. Той е един от най-динамичните в страната и може да бъде много мощен двигател за развитието на българската икономика", каза при получаването на наградата Цветан Алексиев.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че резкият спад на туристи на българското Черноморие ще се оправи с правителствени решения?

Подкаст