Главните прокурори на България и на Люксембург проведоха работна среща

прб-люксембург

Главният прокурор на Република България Сотир Цацаров и главният прокурор на Великото Херцогство Люксембург Мартина Соловиев проведоха работна среща в Съдебната палата в София. Мартина Соловиев е у нас по повод откритата днес конференция за Европейската прокуратура, която се провежда в рамките на българското председателство на Съвета на Европейския съюз.

Двамата главни прокурори обсъдиха въпроси на сътрудничеството между прокуратурите, както и бъдещите действия по изграждането на службата на Европейската прокуратура, чието седалище ще бъде в Люксембург. Особено внимание бе отделено на въпросите на формиране на състава й, правилата за избор на европейски прокурори, както и на изграждането на административния капацитет на европейската прокурорска служба.

Мартина Соловиев е главен прокурор на Люксембург от 2015 г. Била е адвокат за периода 1982 г. – 1985 г., след което кариерата й продължава в прокурорските органи /помощник – магистрат, заместник апелативен прокурор, прокурор към Върховния съд/. Работила е основно по дела, свързани с финансови и икономически престъпления, пране на пари, международна правна помощ и екстрадиции.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Очаквате ли цените на имотите да се повишат още след влизането ни в еврозоната?

Подкаст