Съдът остави в ареста групата за имотни измами, разкрита преди дни. Според обвинението петимата задържани участвали в схема, в която чрез фалшиви завещания придобивали и продават апартаменти и земи с починали собственици и без наследници, сочи Нова Тв.
Пред съда се изправиха четирима от петимата обвиняеми. Единият от тях беше освободен под парична гаранция още преди дни, тъй като е оказал пълно съдействие на полицията. Съдът реши обаче, че останалите четирима трябва да останат в ареста, тъй като срещу тях има достатъчно доказателства, че именно те са участвали в измамите.
Съдебният състав реши, че ако бъдат пуснати на свобода, те могат да възобновят своята престъпна дейност. По измамната схема се смята, че продадените апартаменти вече са повече от 10.