Лидерът на арменската опозиция призова за спиране на протестите

пашинян

Арменският опозиционен лидер Никол Пашинян призова днес привържениците си да сложат край на протестите, твърдейки, че е получил подкрепата на четирите политически сили в парламента за избора му за премиер на страната на 8 май, предаде АФП.

"Сега всички парламентарни групи казаха, че ще подкрепят кандидатурата ми. Въпросът е уреден", каза Пашинян на демонстрация в центъра на Ереван. "Прекратяваме нашите действия и ще си починем", допълни той, цитиран от АФП.

Според Ройтерс обаче Пашинян е обявил само еднодвевна пауза в националните протести, която ще му даде време да обсъди с управляващата партия подкрепата й за неговата кандидатура за премиер.

Пред привържениците си в Ереван Пашинян казал, че ще търси повече подробности и особени гаранции във връзка с кандидатурата си за премиер.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст