Премахват незаконни постройки в пловдивския квартал „Столипиново“

столипиново

В квартал „Столипиново“ в Пловдив започна поредното премахване на незаконни постройки. Акцията се наблюдава от десетки жители на квартала и се охранява от полицията, сочи БНР.

Две жилищни сгради и 20 търговски обекта, намиращи се на улица "Крайна" предстои да бъдат съборени, тъй като собствениците са ги построили върху общинска земя и без да имат разрешение. Към принудителното им премахване се пристъпва, след като е преминала цялата институционална процедура, казаха от администрацията на район "Източен".

Статистиката сочи, че 90 % от сградите в „Столипиново“ нямат разрешение за строеж. През миналата година тук са съборени 150 обекта, но до края на тази година ще са около 100 като над 15 са жилищните постройки.

Акцията продължава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Ще гласувате ли, ако бъде свикан референдум за еврото?

Подкаст