„В крачка“ депутатите променили спорния Закон за горивата

Парламент Волен Сидеров

Трите партии от съюза "Обединени патриоти" – "Атака", ВМРО и НФСБ, се събраха на коалиционен съвет, за да изчистят различията си по отношение на т.нар. Закон за горивата, след като в понеделник остри реплики размениха вицепремиерът Валери Симеонов и депутатът Емил Димитров – Ревизоро, който е сред вносителите на текстовете. 

Волен Сидеров е бил домакин на срещата, стана ясно от негово изказване в Народното събрание.

"Изчистихме някои теми, които станаха повод за недоразумения и разминавания във вижданията", обяви Сидеров. 

"Става дума за един закон, който не представлява опасност за обществото. Имаше детайлна среща между Симеонов и Димитров. Оказа се, че в крачка са променени някои неща, които преди това са създавали напрежение при по-малките търговци на горива. Поправки в него вече са направени. Няма повод за остри скандали", съобщи лидерът на "Атака". 

По думите му НФСБ на Валери Симеонов ще подкрепи текстовете на второ четене.

"Ще бъдат предпазени по-дребните предприемачи", увери още Волен Сидеров. 

Промени "в крачка", за които Сидеров говори, бяха направени преди четири дни от Комисията за наблюдение на приходните агенции и борба със сивата икономика, ръководена от Емил Димитров.

Депутатите приеха облекчен режим за земеделските производители. По-важното обаче е, че те промениха изискването за уставен капитал за дружествата, собственици на данъчни складове – от 3 млн. на 1 млн. лева. Отпада и изискването за предоставяне на банкови гаранции за всяко превозно средство, което транспортира горива.

Комисията одобри текстовете на второ четене и така ги придвижи до пленарната зала, където обаче предстоят нови прекроявания.

"Законът за горивата" ще бъде обсъден в пленарната зала още тази седмица. След съвещанието на "Обединени патриоти" Волен Сидеров обяви очакванията си текстовете да бъдат приети окончателно. 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Очаквате ли цените на имотите да се повишат още след влизането ни в еврозоната?

Подкаст