Близо 400 м бракониерски мрежи извадиха от язовир „Йовковци“

бракониери

Лош късмет извадиха поредните бракониери на язовир „Йовковци“. Рибар е забелязал мрежите, поставени на едно от най-оживените места на водното езеро – край брега на големия мост на централния път в посока село Донковци, сочи великотърновският вестник "Борба"..

Сигналът е подаден до Доброволната рибно-опазваща организация. Заедно с охранители на язовира от водата са извадени три мрежи, вързани една за друга, с дължина близо 400 м. С протокол те са предадени за унищожаване. 12 кг от рибата в мрежите е предоставена на Домашния социален патронаж в Елена, а останалата е пусната в язовира, сред нея и 4-5 толстолоба с тегло над 20 кг.

В началото на януари, също по сигнал, на язовира бяха заловени четирима бракониери. При двете акции са унищожени близо 2300 м хрилни мрежи и освободена около 200 кг риба.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Ще помогнат ли необозначените полицейски автомобили, които МВР планира да купи, за по-добрия контрол на агресивните шофьори?

Подкаст