В новия брой на вестник №5 “БАНКЕРЪ” четете:

отправки

 

Да забравяш на инат

Една от странните особености на българския обществен и в частност политически живот е склонността да се забравят важни факти и обстоятелства. Избирателите забравят какво са им обещавали политиците и отново гласуват за тях – или за други, но от същата лъжлива порода. Политиците забравят какво са казали преди година или дори преди месец и започват да твърдят обратното. Не една и две публични личности забравят откъде са тръгнали и в какво са се клели и без капка свян пренаписват изцяло биографиите си. Някой би казал, че страдаме от някаква специфична, национално заразна болест, поразяваща колективната и индивидуалната памет. Разбира се, всеки случай е особен, понякога и възрастовите изменения имат някакво отражение. Но често не става дума за здравословен, а за морален проблем – зад видимостта на амнезията се крие съзнателно преиначаване на истината с цел лична или партийна изгода.

Последният типичен пример ни даде премиерът Борисов по повод на реакцията на БСП след предявеното обвинение към Елена Йончева за пране на пари. Повече в коментара на Александър Маринов.

 

 

Човек без опит ще разпределя милиарди

Човек без какъвто и да е опит в пътното строителство пое управлението на Агенция "Пътна инфраструктура". Става дума за досегашния областен управител на Ловеч Георги Терзийски. Той замени Светослав Глосов, който се задържа на поста само половин година и напусна ведомството след цирка с въвеждането на електронните винетки. В управителния съвет на АПИ е назначен и нов член – Радослав Влахов, изпълнителен директор на общинското дружество "Пазари Изток" в София. Липсата на опит в управлението на средства за изграждане и рехабилитация на пътища личи от визитката на Терзийски. Защо е така четете във в. „БАНКЕРЪ“

 

Бетонират морския бряг… законно

Много шум за нищо  – това очевидно е любимият спектакъл на нашите управници. Вече цяла седмица чиновниците от Дирекцията за национален и строителен контрол ДНСК, които бяха натирени от премиера Бойко Борисов да гасят "пожарите", запалени от леещия се бетон по Черноморието ни, се щурат без особен резултат. И макар  че по думите на бившия  екоминистър, а сега  народен представител от управляващата партия ГЕРБ Ивелина Василева, ситуацията била "притеснителна" и "шокираща", строителните площадки на метри от бреговата ивица, които  бяха идентифицирани с гъстотата на  гъби след дъжд в последните дни, продължават да са факт.

Бяха широко прокламирани  "задълбочените проверки" на строителния контрол в общините Созопол и Царево, свързани със законността на издадените документи за строеж в района на къмпингите "Арапя", "Градина" и "Алепу", но хората от надзорната институция все още избягват да дават по-детайлни отговори и предпочитат да запазят максимално  мълчание. Повече прочетете във в. „БАНКЕРЪ“

 

Кандидатите за борсова слава оредяха

Първичните публични предлагания (от английски: initial public offering, или т.нар. IPO) не е популярно упражнение на "БФБ-София". Най-големите и успешните такива начинания се случиха  преди световната финансова криза през 2007-2008 година. След това ги броим на пръстите на едната ръка. Обръщане на тенденцията не е по силите само на една или две компании, но ако примерът им бъде последван и от други, които в някакъв момент не са били сигурни в борсовото си бъдеще например, или пък са чувствали някаква несигурност около своя бизнес,  излизането им на борсата, без съмнение, ще доведе до промяна и в анализите на инвеститорите. Повод за тези размисли  дава предстоящото предлагане  на БФБ на емисия от акции, издадена от пазарджишкото дружество "Хигия" АД. Първата регистрирана частна болница у нас ще търси мястото си на борсовия небосклон от февруари нататък. Подробности във в. „БАНКЕРЪ“

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Ще се конкурират ли дилърите на гласове за предстоящите избори?

Подкаст