Трима души са задържани за пушене на марихуана пред Народното събрание

марихуана народно събрание коноп

Трима души са задържани за пушене на марихуана пред Народното събрание, предаде агенция "Фокус". Много хора се включиха в акцията в центъра на София.

Събитието е своеобразен протест срещу криминализирането на употребата на марихуана и се организира в социалните мрежи.

Точно в 16:20 следобед, десетки млади хора демонстративно запалиха от забранените цигари въпреки риска да бъдат арестувани. И малко след началото на събитието трима бяха задържани.

Основните искания на младежите са декриминализацията на притежанието на малки количества трева за лични цели, както и възможността за отглеждане на до две растения за лични нужди.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст