Пентагонът отказа да коментира доставката на С-400 за Турция

пентагон SpaceX

Пентагонът е уведомен за доставките в Турция на руските зенитно-ракетни системи С-400, но отказва да коментира въпроса, предаде ТАСС.

Американското министерство на отбраната е наясно със съобщенията в медиите, свързани с получените от Турция части от руските системи С-400. В момента министерството отказва да коментира доставката на комплексите, посочи пресслужбата на Пентагона.

Три руски военно-транспортни самолети с части от оборудването на руските зенитно-ракетни системи С-400 днес кацнаха в турската военновъздушна база Мюртед в окръг Анкара.

Вашингтон предупреди Турция, че доставянето на системите може да доведе до налагане на санкции от САЩ.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст