Арестуваха Прамод Митал в Босна

КремиковциПресконференцияПрамод Митал - собственик на Кремиковци

Индийският бизнесмен Прамод Митал бе задържан от полицията в централата на компания в северната част на Босна и Херцеговина по подозрение в организирана престъпна дейност и злоупотреба със служебно положение, съобщи прокуратурата в балканската република, цитирана от Ройтерс.

Митал, който е по-млад брат на стоманения магнат Лакшми Митал, оглавява надзорния съвет на металургичния комплекс "Глобал Испат Коксна Индустрия Лукавац" (ГИКИЛ), който е един от най-големите износители в Босна.

Прокурорът Чазим Серхатлич от районната прокуратура в град Тузла каза по държавната телевизия, че заедно с Митал са задържани още главният мениджър на ГИКИЛ Парамеш Бхатачари и членът на надзорния съвет Разиб Даш. Според него началото на тяхната престъпна дейност датира още от 2003 г.

Засега тримата са задържани във фирмената централа в северния град Луковац, докато полицията извършва обиски в офиса им, след което те ще бъдат отведени в прокуратурата на Тузла, каза Серхатлич. Според него със заповед за арест се издирва и четвърти заподозрян участник в престъпната група. Очаква се задържаните да се явят пред съда днес, добавя Франс прес.

Засега никой от ръководството на компанията не е намерен за коментар извън редовното работно време на фирмата, отбелязва Ройтерс.

Митал бе собственик на българския металургичен комбинат "Кремиковци", който прекрати дейността си през 2009 г., както и на футболния клуб ЦСКА, продаден от него същата година, припомня Франс прес.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст