Борис Джонсън понесе първото си изборно поражение

джейн додс

Новоизбраният британски премиер Борис Джонсън понесе първото си изборно поражение, след като Консервативната партия загуби частичните парламентарни избори в избирателния окръг Брекон и Радноршър в Уелс. До тези частични избори се стигна, след като депутатът от консервативната партия Крис Дейвис беше обвинен в деклариране на неверни данни за разходите си и беше отзован от парламента с петиция на местни избиратели, съобщи Ройтерс.   

Кандидатката на Либерални демократи Джейн Додс победи Крис Дейвис с 13 826 гласа срещу 12 401. Така парламентарното мнозинство на управляващите консерватори беше сведено до само един глас, което усложнява стратегията на Джонсън за Брекзит. 

Джейн Додс, която е представител на проевропейски настроените избиратели, обяви, че първата й работа като народен представител ще бъде да намери Борис Джонсън, където и да се крие, и да му каже: "Престанете да си играете с бъдещето на нашите общности и веднага изключете варианта за Брекзит без сделка".

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст