Няма пострадали български граждани при горските пожари на испанския остров Гран Канария. Канарските острови са популярна дестинация за българските туристи.
По информация на българското посолство в Мадрид всички 10 000 евакуирани вече могат да се завърнат по домовете си, съобщиха от пресцентъра на Министерството на външните работи.
По данни на летище София в рамките на летния сезон тази година от София до остров Тенерифе са изпълнени 8 директни чартърни полета, с които са превозени 1040 пътници.
Властите на острова уверяват, че основните огнища на пожарите са загасени. Очаква се испанският премиер Педро Санчес да посети днес острова, за да се запознае с работата по борбата със стихията. Това е най-големият пожар в Испания през последните години. Той избухна на 17 август и е засегнал до момента над 12 000 хектара гора. Няма данни за пострадали хора.












