Юридически лица с нестопанска цел могат да участват в проектите за трансгранично сътрудничество

регионално министерство

Регионалното министерство кани представители на юридически лица с нестопанска цел за общественополезна дейност да участват в състава на тематичната работна група за разработване на програмите за трансгранично сътрудничество за програмния период 2021 – 2027 г. Това са програмите, по които страната ни работи съвместно със Сърбия, Турция и Северна Македония. Тези проекти трябва да насърчат развитието на пограничните региони.

В работната група могат да се включат организации, работещи в сферата на равенството между мъжете и жените, недискриминацията и равните възможности, на социалното включване и интегрирането на маргинализираните групи, на образованието, науката и културата, на регионалното, териториалното или градското развитие и екологични организации. Желаещите да направят това трябва да подадат заявление до министъра на регионалното развитие и благоустройството в срок до 5 септември, включително, придружено от документ за регистрация, списък с изпълнявани проекти и документи, доказващи изпълнението им. Поканата и образците на изисквани документи са публикувани на интернет страницата на МРРБ.

Кандидатите трябва да са регистрирани по реда на Закона за юридическите лица с нестопанска цел за осъществяване на общественополезна дейност, действащи и активно осъществяващи целите си най-малко 2 години преди момента на подаване на заявление за участие в процедурата за избор. Необходимо е да притежават опит в разработването, изпълнението, мониторинга или оценката на стратегии, програми или политики на поне един проект, финансиран със средства от Европейския съюз. Те също така не трябва да членуват в представителните организации на работодателите и на работниците и служителите на национално равнище, както и в национално представителните организации на и за хората с увреждания.

Всяко заинтересовано юридическо лице с нестопанска цел може да подаде само едно заявление. Тези, които са подали такова в срок и отговарят на посочените критерии, ще бъдат уведомени и ще бъдат поканени да излъчат по двама представители, единият за титуляр и другият за негов заместник.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст