Hyundai инвестира в европейско предприятие за зареждане на електромобили

Hyundai Kona Electric Car

IONITY, европейското съвместно предприятие за зареждане на електрически превозни средства на Volkswagen, BMW, Daimler и Ford съобщи, че южнокорейската Hyundai Motor става акционер в дружеството. Целта на IONITY е да инсталира 400 високоскоростни станции за зареждане на електрически автомобили в цяла Европа до края на следващата година. Досега предприятието е инсталирало 140 станции в 14 европейски държави, а други 50 са в процес на изграждане.

"Присъединяването на нови инвеститори в IONITY е ясен сигнал за доверие, показващ, че работата на нашата млада компания вече дава дивиденти", отбеляза главният изпълнителен директор на IONITY Майкъл Хаеш в изявление. Не бяха разкрити финансови подробности относно участието на Hyundai Motor. Съобщението идва дни преди Франкфуртското автошоу IAA, където устойчивото шофиране и електрическите автомобили ще заемат централно място. Volkswagen ще покаже електромобила си ID 3, Porsche електрическият си спортен автомобил Taycan, а Mercedes-Benz напълно електрическия си микробус. От 2021 г. електрическите автомобили на Kia и Hyundai ще бъдат оборудвани с 800 V системи за зареждане, за да приспособят максималната мощност на зареждане на IONITY от 350 kW. Клиентите ще могат да използват съоръженията на IONITY, които са оборудвани с възможности за цифрово плащане, за да намалят значително времето за таксуване и да улеснят пътуването на по-дълги разстояния.

"Участието ни в това съвместно предприятие потвърждава ангажимента на компанията ни за бъдеща електромобилност. Уверен съм, че нашата работа с IONITY ще отвори нова ера за зареждане с голяма мощност, при които зареждането ще бъде безпроблемно и по-лесно от това с гориво за нашите клиенти", подчерта изпълнителният директор на продуктовия отдел в Hyundai Motor Group Томас Схемер. През май тази година Hyundai Motor обяви партньорство с Rimac Automobili в Хърватия за разработването на високопроизводителни електрически автомобили. Компанията ще използва новото си партньорство, за да предостави на своите клиенти иновативен опит чрез подобрена електромобилност.

IONITY е съвместно предприятие, създадено през 2017 г. между BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company и Volkswagen Group с Porsche AG. Hyundai Motor Group ще получи равни дялове в IONITY като тези на партньорите учредители.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Смятате ли, че резкият спад на туристи на българското Черноморие ще се оправи с правителствени решения?

Подкаст