Република Сръбска ще получава газ по специална тръба на „Турски поток“

Турски поток

Република Сръбска (в състава на Босна и Херцеговина) ще получава газ по специална тръба на газопровода "Турски поток", като работите по строителството на тръбата ще започнат следващата година. Това заяви министърът на енергетиката и рудодобива на Република Сръбска Петaр Джокич, цитиран от ТАСС.

Република Сръбска е готова за реализирането на проекта. Вече взехме всички необходими решения за реализирането на този проект – в правителството през май, а в общините – през юли, когато определяхме трасето на пътя, която ще свърже Белград и Република Сръбска, заяви Джокич.

Работите по изграждането на тръбата на газопровода "Турски поток" до Република Сръбска ще започнат догодина. Не можем да започнем строителството по-рано, отколкото ще започнем строителството на пътя, тъй като това е един проект, уточни министърът.

Той добави, че реализацията на проекта има голямо значение за страната.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст