Промяната в България трябва да е политическа, за да няма цацаровци, гешевци и франтишековци – в гилдията ги знаем и сме наясно, че мястото им не е в съдебната система, заяви във видео интервю за „Студио Банкеръ“ водачът на столичната общинска листа на „Демократична България“ Методи Лалов.
В интервюто Лалов каза още:
Актуалният девиз на София е: Расте и не старее, но дивее.
Ако Гешев бъде избран за главен прокурор – а той ще бъде избран, – това ще бъдат нови седем години, загубени за справедливостта. Обществото трябва да изисква оставката на сегашния ВСС, за да не се губят още много пъти по седем години.
В съдебната система от десетилетия задкулисието назначава свои хора – помним чугуненото мнозинство в предишния му състав. Такова мнозинство има и в днешния. Тези хора няма да назначават такива като мен или като тези, които протестират срещу Гешев, те искат себеподобни.
Вижте цялото интервю с Методи Лалов.
https://www.youtube.com/watch?v=omRbWF-uzmU
Съдиите стискат по една заплата от няколко хиляди лева и се надяват да не ги потърсят за някоя мръсна поръчка. Но такъв ден идва рано или късно.
Това, което липсва и на съдебната система, и на София е игра по правилата.
София се управлява от Борисов, Фандъкова е една възпитана жена, която няма своя позиция.
Най-много ме възмущава, че хората на статуквото – и Борисов, Фандъкова и Манолова, и Нинова, Каракачанов, Сидеров и Джамбазки – всички политически лидери разградиха държавността и институциите.
Обществото не е сгради, улици и тротоари, то е преди всичко институции, които да защитават гражданите.
- Вярно ли е, че много от съдебните решения се пишат в прокуратурата?
- Защо в казуса „Калпакчиев“ се забравя името на съдия Магдалинчева?
- Къде е резултатът от хвърлените 500 млн. за изграждане на електронно правителство?
- Признание за провал ли е намерението на Фандъкова да смени екипа си?