Привлякоха като обвиняем мъж за лихварство и заплахи и за принуда към жена да поеме задължение от 15 000 лева

Човек с белезници

Окръжна прокуратура – Кърджали привлече като обвиняем Г.Д., на 47 г., за това, че  от месец януари 2016 г. до месец март 2020 г., в Кърджали, като физическо лице, без съответно разрешение по Закона за кредитните институции, е извършил по занятие банкови сделки, за които се изисква такова разрешение, като е предоставил на различни лица парични средства под формата на кредити срещу задължение на същите да му върнат получените в заем суми, ведно с лихва върху тях, като с дейността си е причинил другиму значителни вреди и са получени значителни неправомерни доходи – престъпление по чл. 252 ал. 2, вр. ал. 1 от Наказателния кодекс;

както и за това, че на неустановена дата от месец януари 2018 г. до  месец декември 2019 г., в Кърджали, с цел да принуди жена от града да поеме имуществено задължение в размер на 15 000 лева, като я заплашил с насилие и други противозаконни действия – нанасяне на побой и заплаха към нейни близки – престъпление по чл. 213а ал. 1 от Наказателния кодекс.

47-годишният Г.Д. е третия привлечен като обвиняем по досъдебното производство на Окръжна прокуратура – Кърджали за лихварство, което започна след проведена Специализирана полицейска операция на територията на гр. Кърджали на 10 март 2020 г. Той е задържан за срок от 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор, като предстои Окръжна прокуратура-Кърджали да внесе искане в съда за определяне на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо него.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Как се промени качеството ви на живот от началото на 2026 година?

Подкаст