Божков публикува свои разговори с „Vladi Goranov“

Васил Божков

Обвиняемият бизнесмен Васил Божков публикува свои онлайн кореспонденции с потребител на име "Влади Горанов". Според неговите твърдения, разбира се, става дума за финансовия министър. "Преди дни казах, че за хазартния ми бизнес съм контактувал с Горанов, а не с ДКХ.", гласи публикацията на Божков.

Личи че кореспонденциите са от февруари, март и май 2018 г., както и от януари 2020 година. Според Васил Божков "девойката" и "Сашо", които присъстват в разговорите са двама бивши председатели на Държавната комисия по хазарта – Александър Георгиев и Мария Филипова, която в момента е зам.-председател на Комисията за финансов надзор. 

Тепърва ще се уточнява автентичността на материалите, както и дали действително зад потребителското име "Vladi Goranov" стои финансовият министър.

Преди седмица Божков и Горанов влязоха задочен в спор, след като в интервю за бТВ бизнесменът съобщи, че ще сезира прокуратурата за действия на министъра на финансите и поиска неговата оставка.

Горанов не отрече да се е срещал с Божков, но обясни, че предмет на дискусиите са били регулациите на хазарта. Той твърди, че не е знаел, че бизнесменът не е платил на държавата над 500 млн. лв. данъци и такси

На бизнесмена, са повдигнати обвинения за принуда, данъчни престъпления, изнудване, заплахи, търговия с влияние и др.  

Снимки от кореспонденциите,разпространени от Васил Божков:

4bd5893e 4fef 4592 a7c8 64053cf26a52

6733bf8b 5b9e 407e 8f27 7c635a964fd3

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че 52-рото Народно събрание ще има волята да гласува промените в Закона за НСО и да свали охраната за депутати?

Подкаст