Иван Гешев получил няколко смъртни заплахи, вкл. и негова снимка с дупки от куршуми

Иван Гешев арестувани за побоя на Слави Ангелов

Главният прокурор Иван Гешев е получил няколко смъртни заплахи за живота си за последните 4 месеца. Най-зловещата от тях е негова снимка с дупки като на мишена за стрелба. Тя била сгъната на две и сложена в празен плик. Няма информация с нея да е имало съобщение, сочат медии.

Снимката е дадена на МВР. Тя била цветна с размера на лист хартия. Подтекстът бил, че ако реши, някой може да стреля по Гешев. Той е с охрана от Бюрото за защита. Обичайно главният прокурор е обграден от трима-четирима гардове и на публични събития той не се е появявал с допълнителна охрана.

От прокуратурата са отказали всякакъв коментар. По случая е започнала проверка, която е възложена на МВР. Според запознати надупчената снимка не е първият опит за сплашване на Гешев. Заплахи от различен характер имало още по времето, когато той бил шеф на специализираната прокуратура и зам. главен прокурор. След известно затишие през февруари и март т.г. авторите на заканите се активизирали.

Доколко е висока степента на опасност на посланията и дали те са по телефон, мейл или писма ( в които най-често се използват печатни букви), засега никой не се наема да каже. Не са единични опитите при охраната на различни прокуратури да се оставят “пакети с документи”, в които после се откриват всякакви текстове.

Наскоро зам.-шефът на спецпрокуратурата Ангел Кънев, който е наблюдаващ по делото за водната криза в Перник и по едно от делата за Васил Божков, бе забелязан да излиза от службата си в компанията на брадат командос от Бюрото за защита с внушителна фигура и насинено око. Защо той съпровожда неотлъчно прокурора, не стана ясно.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че резкият спад на туристи на българското Черноморие ще се оправи с правителствени решения?

Подкаст