Главният секретар на МВР апелира към отговорност по време на протестите

ивайло иванов

От МВР призоваха за спокойствие по време на протестите, както и за това участниците да бъдат толерантни.

Снощи демонстранти на няколко пъти са сигнализирали полицията за провокатори, обясни главният секретар на МВР Ивайло Иванов: "Искам да използвам медиите, за да мога да стигна до всички български граждани и да ги призова в поредния ден на протести да запазят самообладание, да не се подават на провокации. Сами видяхте вчера, че всичко може да протече мирно и тихо, имаше дребни инциденти, но за това не можем да обвиним всички присъстващи на протеста, въпреки че имаше пострадали полицаи. Молбата ни е, на мен, на ръководството, на всички колеги, които са  в момента там, на терен, и ще се грижат за сигурността на гражданите, бъдете отговорни, не се подавайте на емоцията, не се подавайте на адреналина“.

На брифинг пред СДВР Иванов отбеляза: "Полицаите, които охраняват протестите не са ви враг, те са с вас, но те си вършат работата. Всички други обвинения, които отправяте срещу тях, са безпочвени".

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст